poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Na kościerskim Rynku stanęło „Białe Miasteczko”

Organizatorem „Białego Miasteczka” był „Copernicus” Podmiot Leczniczy sp. z o.o. oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o., natomiast partnerami Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, Urząd Miasta w Kościerzynie oraz Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Kościerzynie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Podczas akcji wszyscy chętni mogli nauczyć się samobadania piersi oraz wyczuwania guzków na fantomach, zbadać słuch, dokonać pomiaru ciśnienia krwi i glukozy. Przygotowano także kącik dla dzieci i ich rodzin, na którym m.in. malowano farbkami banner z logiem „Pomorskie dla zdrowia”.
Przez cały czas trwania akcji promowano również profilaktykę zachorowania na raka jelita grubego wraz z zakwalifikowaniem na darmowe badania kolonoskopowe. Wydarzenie było bowiem realizowane w ramach projektu „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”. Jedną z placówek medycznych na Pomorzu biorących udział w projekcie, w której można skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii, jest właśnie nasz kościerski Szpital.
Należy dodać, że jednym z elementów profilaktycznej akcji na Rynku, było odsłonięcie muralu na budynku Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie, który jest częścią kampanii społecznej „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię”. Szerzej o bezpłatnych badaniach kolonoskopowych oraz otwarciu murali piszemy TUTAJ.
Akcja zakończyła się wypuszczeniem białych balonów, jako symbolu profilaktyki przeciwnowotworowej. Wspólnie z dziećmi balony w niebo wypuszczali Paweł Orłowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego oraz Alicja Żurawska, starosta kościerski, uczestniczący tego dnia we wszystkich wydarzeniach związanych z realizacją projektu.

2018-07-04

powrót