poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Będą szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65 + z grupy ryzyka

Program skierowany jest do osób w wieku powyżej 65 roku życia znajdujących się w grupie ryzyka (m.in. z przewlekłym nieżytem oskrzeli, dychawicą oskrzelową), będących mieszkańcami Powiatu Kościerskiego. Na mocy tego porozumienia, w 2018 r. Samorząd Powiatu Kościerskiego i Samorząd Województwa Pomorskiego (każdy po 50 %, tj.15.525 zł) sfinansuje szczepienia dla 104 osób w wieku powyżej 65 roku życia znajdujących się w grupie ryzyka.
Celem Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej jest zapobieganie zachorowaniom na inwazyjną chorobę pneumokokową, poprzez zwiększenie liczby osób zaszczepionych przeciw pneumokokom wśród populacji objętej Programem. W Programie uczestniczy łącznie 13 powiatów, tj. powiat wejherowski, bytowski, chojnicki, kościerski, kwidzyński, tczewski, człuchowski, kartuski, malborski, pucki, Gdynia, Sopot i Słupsk. Obecnie Program oczekuje na obligatoryjną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, a po jej uzyskaniu zostanie ogłoszony konkurs na realizatorów szczepień.
Należy dodać, że w województwach pomorskim, mazowieckim i opolskim odnotowuje się najwyższą zapadalność na chorobę pneumokokową. Co roku z jej powodu umiera nawet kilka milionów osób na świecie. Szczególnie narażone na niebezpieczeństwa związane z zakażeniem pneumokokami są osoby z chorobami przewlekłymi i obniżoną odpornością. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych oraz dzieci. Szczepienie przeciwko pneumokokom pomoże ustrzec się przed częścią chorób oraz zminimalizuje ryzyko zachorowania na inne.

2018-06-29

powrót