poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Przed sezonem wakacyjnym obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Kościerskiego

Sezon letni dla naszego powiatu jest okresem szczególnym dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. W okresie tym napływają do nas masowo turyści, co powoduje, że liczba osób przebywających na terenie powiatu wzrasta o kilkadziesiąt tysięcy. Przy tak dużej migracji ludności należy liczyć się z zagrożeniami, jakie ona niesie za sobą.
Biorąc pod uwagę powyższe uwarunkowania, w trosce o bezpieczeństwo turystów, a przede wszystkim mieszkańców naszego powiatu, czerwcowe posiedzenie Komisji w całości poświęcone było tym kwestiom. Wspólne rozpatrywanie problemów umożliwiło również organizację współdziałania w realizacji zaplanowanych działań w sezonie wakacyjnym.
W posiedzeniu Komisji udział wzięli przedstawiciele samorządów, służb, inspekcji i straży, takich jak: samorząd powiatowy i miejski, Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kościerzynie, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kościerzynie, Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

2018-06-28

powrót