poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Bożeny i Bożenny spotkały się w Bożenkowie

Na Zjeździe nie brakowało kaszubskich elementów, takich jak m.in. proporczyki, piękne deseczki ze wzorem kaszubskim wykonane przez Bożenkę w Goręczyna, które to zostały przekazane na licytację organizowaną w Bożenkowie w „Święto borowika”, z której dochód przeznaczony został dla potrzebujących dzieci. Nie zabrakło pięknych widoków z Kaszub, które Bożenki mogły podziwiać na rozwieszonych fotografiach.
Na uczestników tej cyklicznej imprezy czekało wiele atrakcji, jak chociażby chrzest nowych Bożenek zwanych „Nowalijkami”, które, aby wejść w szeregi Bożenek, w tym roku musiały się zmierzyć z zażywaniem tabaki. Poszło im świetnie i w nagrodę otrzymały apaszki ze wzorem kaszubskim. Był jeszcze konkurs wiedzy o Kaszubach, wcale niełatwy, ale przy nieznacznej pomocy kaszubskich Bożenek dziewczyny z Polski poradziły sobie świetnie. Oczywiście były nagrody. Jak co roku, zgodnie z tradycją, organizatorki obdarowały wszystkie Bożenki, a także zaproszonych gości, między innymi Wójta Gminy Osielsko - Gospodarza Bożenkowa, drobnymi upominkami.
Kaszubskie Bożenki dziękują Pani Alicji Żurawskiej, staroście kościerskiemu, za wsparcie i przekazanie plakatów pokazujących piękno Powiatu Kościerskiego, gadżetów oraz materiałów promujących region kościerski, które zostały wykorzystane w konkursach i promowaniu Kaszub.
Bożenki zapraszają swoje imienniczki, aby w przyszłym roku pojechały z nimi na XII Ogólnopolski Zjazd Bożen i Bożenn w Bożenkowie. Tym razem zjazd będą przygotowywały Bożenki ze Śląska. Nr kontaktowy do kaszubskich Bożenek: 602579513.
Kaszubskie Bożenki

2018-06-26

powrót