poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Ruszają weekendowe połączenia kolejowe

Umowa podpisana została przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego z przedstawicielem spółki Arriva. W uroczystości wzięła udział m.in. Alicja Żurawska, starosta kościerski, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, radni województwa pomorskiego oraz samorządowcy z Kościerzyny, Czerska, Karsina i Chojnic zaangażowani w uruchomienie tego połączenia kolejowego.
Dzięki inicjatywie marszałka i samorządowców, mieszkańcy powiatu kościerskiego w okresie letnim od 23 czerwca do 30 września br. w soboty, niedziele i święta będą mogli skorzystać z tego połączenia kolejowego. Uruchomione zostaną cztery kursy: dwa z Bydgoszczy w godz. 7.04 i 14.45 oraz dwa z Kościerzyny w godz. 9.31 i 17.31. Z Bydgoszczy dojechać będzie można na Kaszuby w niecałe dwie godziny, trasę między Czerskiem a Kościerzyną pociąg pokona w 40 min. W Kościerzynie połączenie będzie skomunikowane z pociągami jadącymi do i z Gdańska i Gdyni.
W pociągach będą obowiązywać wszystkie ulgi ustawowe i oferty promocyjne, w tym bilet turystyczny oraz Karta Dużej Rodziny. Pasażerowie w ofercie znajdą ponadto rowerową promocję, w ramach której rower będzie można przewieźć za symboliczną złotówkę.
Uruchomienie linii kolejowej nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego samorządów. Dnia 20 czerwca 2018 r. Rada Powiatu Kościerskiego podjęła uchwałę w sprawie udzielenia dotacji Województwu Pomorskiemu z przeznaczeniem na organizację uruchamianej linii kolejowej.

2018-06-22

powrót