poniedziałek 25 czerwca 2018 - Łucji, Witolda, Wilhelma

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Bohater Pomorza sprzed stu lat poszukiwany. Wystartował konkurs dla uczniów.

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ogłosił start konkursu podczas konferencji 11 maja 2018 r. na auli dawnego Gimnazjum Polskiego w Gdańsku przy ul. Augustyńskiego 1. Udział w konkursie szkoły muszą zgłosić do 25 maja 2018 r. Zgłoszenia przyjmuje Pomorska Akademia Działania.

Lokalni bohaterowie

Uczniowie muszą przygotować prezentację multimedialną, przedstawiającą postać związanego z Pomorzem bohatera, który był zaangażowany w działania prowadzące do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz powrotu Polski na Pomorze. – Mogą wybrać z ponad setki nazwisk lokalnych postaci, a potem w ciekawy sposób opowiedzieć o swoim bohaterze.
W konkursie oddajemy głos uczniom.

Powinna być to osoba, której działalność i biografia w znaczący sposób wpływają na patriotyczną świadomość młodych mieszkańców regionu. Liczą się m.in. kreatywność, poprawność merytoryczna i walory edukacyjne oraz artystyczne. Każdy zespół uczniów może zgłosić tylko jedną pracę, ale z każdej szkoły może wziąć udział w konkursie nieograniczona liczba zespołów.

Wyjątkowa historia niepodległości

Konkurs „Pomorskie drogi do Niepodległej" to jeden z elementów programu obchodów 100-lecia Niepodległości Polski i Pomorza. – W każdym z subregionów naszego województwa są inne doświadczenia i inne osoby, które uczestniczyły w pomorskiej i polskiej drodze do niepodległości – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Dlatego namawiamy też nauczycieli i rodziców do zainteresowania młodzieży lokalnymi autorytetami niepodległości. To w końcu one miały wpływ na rzeczywistość i kształtowanie się państwa polskiego 100 lat temu – dodał marszałek.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. – Pierwszy etap konkurs to poziom powiatowy, a jego finałem będą uroczyste gale w pięciu regionach województwa, połączone z prezentacją filmu „Kamerdyner". Uczniowie będą mogli wygrać od 150 do 400 zł oraz zaproszenie do kolejnego regionalnego etapu. Najlepsi spotkają się na uroczystej gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W konkursie regionalnym do wygrania będzie od 300 do 1000 zł (również dla nauczycieli prowadzących).

Więcej informacji i załączniki znajdują się na stronie https://niepodlegla.pomorskie.eu/konkursy/

2018-06-01

powrót