poniedziałek 25 czerwca 2018 - Łucji, Witolda, Wilhelma

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Obchody 20-lecia nadania Szkole Podstawowej w Kaliszu imienia generała Stanisława Sosabowskiego

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Kaliszu. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości, prowadzeni przez Orkiestrę „Przyjaźń”, przeszli w radosnym korowodzie na dalszą część obchodów do szkoły. Wśród wielu zaproszonych gości byli obecni przyjaciele szkoły z Holandii Państwo de Groth oraz syn byłego dyrektora szkoły Pan Stefan Pańczocha. Tu nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego.
Następnie Piotr Laska, dyrektor Szkoły Podstawowe w Kaliszu, przywitał wszystkich gości przybyłych na uroczystość. W imieniu absolwentów powitania dokonała Zuzia Zabrocka, a w imieniu uczniów Filip Janta. Szczególne słowa uznania skierowali oni pod adresem tych, którzy 20 lat temu przyczynili się do nadania szkole imienia. Wówczas Pan Dyrektor złożył wiązanki kwiatów na ręce Pani Jolanty Czapiewskiej (córki żołnierza gen. Sosabowskiego i ówczesnej dyrektor szkoły) oraz Pani Barbary Kay (wdowy po żołnierzu generała Sosabowskiego i fundatorze sztandaru szkoły).
Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów, gości oraz Grona Pedagogicznego szkoły, wzbogacona prezentacją multimedialną, prezentującą 20 – letni dorobek szkoły, którą komentarzem opatrzył dyrektor Piotr Laska.
Obecna na obchodach starosta Alicja Żurawska życzyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń, miłego spędzenia czasu oraz kolejnych uroczystości służących integracji społeczności uczniowskiej, nauczycieli, rodziców oraz przyjaciół Szkoły. Wspomniała też postać gen, Stanisława Sosabowskiego.
- Wybór przez Szkołę tak zaszczytnego imienia, był bez wątpienia wyrazem szacunku i uznania dla osoby oraz postawy życiowej gen. Stanisława Sosabowskiego. Był to także sygnał, jakimi wartościami kierować się będzie Grono Pedagogiczne Szkoły w dalszej edukacji swoich podopiecznych – mówiła podczas uroczystości starosta.
Na zakończenie uczestnicy święta udali się na boisko szkolne, by wypuścić w niebo 100 biało – czerwonych balonów na 100 – lecie Niepodległości.
Po części oficjalnej Dyrektor zaprosił wszystkich gości i uczniów na poczęstunek. Na dzieci czekały atrakcje w postaci zjeżdżalni, dmuchanych zamków czy karuzeli oraz smakołyki: lody, napoje, wata cukrowa, ciasto upieczone przez mamy z Rady Rodziców i strażacka grochówka. Ponadto wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali pamiątkowe breloczki oraz biuletyn wydany specjalnie na tę okazję.

2018-05-24

powrót