sobota 26 maja 2018 - Eweliny, Jana, Pawła

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Święto kościerskich strażaków

W uroczystościach wzięli udział m.in. nadbryg. Tomasz Komoszyński, Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Dorota Arciszewska – Mielewczyk, poseł na sejm RP, przedstawiciele Sejmiku Województwa Pomorskiego w osobach Piotra Karczewskiego i Dariusza Męczykowskiego, samorządowcy z terenu Powiatu Kościerskiego, przedstawiciele służb, inspekcji, straży i innych podmiotów na co dzień współpracujących z Komendą, przedstawiciele firm i instytucji i przede wszystkim strażacy – zawodowi i ochotnicy. Samorząd powiatowy reprezentowany był przez Alicję Żurawską, starostę kościerskiego, wicestarostę Henryka Ossowskiego oraz członka Zarządu Powiatu Adama Szejbę.
Jak co roku, Święto było okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz wręczenia awansów, wyróżnień, nagród i życzeń. Ze względu na to, że miniony rok zdominowany był działaniami związanymi z nawałnicą, większość słów skierowanych do strażaków, dotyczyła podziękowań za ogromne zaangażowanie i poświęcenie w walce z tym żywiołem, a następnie usuwaniem jego skutków.
- W tak trudnych i dramatycznych dla nas i naszych mieszkańców chwilach, nie pozostaliśmy sami. Dlatego też dzisiaj, podczas obchodów Dnia Strażaka, w imieniu władz samorządowych Powiatu Kościerskiego oraz wszystkich osób poszkodowanych, z całego serca serdecznie dziękujemy i wyrażamy swoją wdzięczność wszystkim strażakom zaangażowanym w ponawałnicowe działania, niezależnie od tego, z jakiej jednostki się wywodzą i jaki noszą mundur. Angażując się całym sercem w działalność ratowniczą i społeczną, jesteście wzorem nie tylko rzetelności, ale też szlachetnej postawy – mówiła podczas uroczystości Alicja Żurawska, starosta kościerski.
Starosta złożyła także gratulacje Komendantowi Wojewódzkiemu PSP z okazji awansu na stopień generalski oraz Komendantowi Powiatowemu PSP z okazji awansu na stopień starszego brygadiera.

2018-05-15

powrót