poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

„Asystent” osoby z niepełnosprawnością

Wartość projektu wynosi 365 987 zł. Będzie on realizowany w ościennych gminach Powiatu: Bytowie i Miastku oraz gminach naszego Powiatu: Starej Kiszewie i Liniewie. Powiat kościerski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zostało jednym z partnerów projektu, który jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Czas realizacji projektu to kwiecień 2018 do lipca 2019 roku.
Celem projektu jest zwiększenie dostępu do zdeinstytucjonalizowanych, spersonalizowanych oraz zintegrowanych usług społecznych świadczonych w środowisku osób z niepełnosprawnością.
Projekt „Asystent” zakłada wsparcie 20-stu osób z niepełnosprawnością podczas rozwiązywania codziennych problemów. Asystent to taki przyjaciel, który doradzi osobie z niepełnosprawnością, jak zachowywać się w różnych sytuacjach, nie będzie Jej jednak w realizacji tych zadań wyręczał. Z kolei opiekunom osób z niepełnosprawnością zostanie zapewniona możliwość integracji. Podczas spotkań nastąpi wymiana doświadczeń i szansa zdobycia dodatkowej wiedzy.
W projekcie przewidziano również wsparcie psychologa, psychiatry i prawnika.

2018-04-16

powrót