poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Młodzież sprawdzała wiedzę o samorządzie

Corocznie organizatorem Konkursu jest Samorząd Województwa Pomorskiego, przy współpracy Kuratorium Oświaty oraz Starostw Powiatowych. W naszym powiecie, organizatorem I etapu Konkursu było Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie.
Podczas etapu powiatowego, uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań obejmujących problematykę z zakresu wiedzy ogólnej o administracji publicznej, podstawowych wiadomości o Powiecie Kościerskim i Województwie Pomorskim, wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych gmin, powiatów i województw.
Po podliczeniu głosów okazało się, że czołowe miejsca zajęli uczniowie PZS Nr 1 w Kościerzynie, czyli popularnego „ekonomika”. Zwycięzcą został Piotr Cichosz, drugie miejsce zajął Adam Domaszk, natomiast trzecie, po zaciętej dogrywce, przypadło Tomaszowi Świeczkowskiemu. Opiekunem uczniów jest pani Katarzyna Wanta. Tym samym trójka ta będzie reprezentowała Powiat Kościerski w Finale Wojewódzkim Konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia br. w Gdańsku.
Starosta Alicja Żurawska, wręczając nagrody i pamiątkowe dyplomy, pogratulowała zwycięzcom i jednocześnie życzyła powodzenia podczas etapu wojewódzkiego.

2018-03-27

powrót