poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Mistrzostwa Polski Północnej w Karate

Otwarcie zawodów oraz wręczenie nagród, odbyło się z udziałem Alicji Żurawskiej, starosty kościerskiego. Na zawodach obecny był także Grzegorz Piechowski, wójt gminy Kościerzyna.
Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach: kata i kumite knock-down kyokushin karate. Konkurencja kata odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe, w których wzięło udział 87 zawodników. Konkurencja kumite odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe, w których wzięło udział 185 zawodników.
Bardzo dobre rezultaty uzyskali podczas Mistrzostw zawodnicy Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate. Przedstawia się to następująco:
Wyniki indywidualne:
Szymon Lubecki I miejsce w kategorii kumite juniorów 9-10 lat -30kg
Karolina Wajer I miejsce w kategorii kumite juniorek 11-12 lat – 40kg
Mateusz Sosnówka II miejsce w kategorii kumite juniorów 9-10 lat -30kg
Kinga Ziółtkowska II miejsce w kategorii kumite juniorek 9-10 lat – 33kg
Daniel Bek III miejsce w kategorii Kumite juniorów 9-10 lat +37kg
Joanna Bek III miejsce w kategorii kumite juniorek 9-10 lat +33kg
Martyna Nawrot III miejsce w kategorii kumite juniorek 15-16 lat open
Jakub Wyszecki III miejsce w kategorii kumte juniorów 17-18 lat +70 kg
Zofia Wyszecka IV miejsce w kategorii kumite juniorek 9-10 lat – 33kg
Zofia Kryszyńska IV miejsce w kategorii kumite juniorek 11-12 lat +50kg

Kościerski Klub Kyokushin Karate reprezentowali jeszcze: Anna Kamińska, Amelia Kreft, Marta Kryszyńska, Patrycja Piesik, Eryk Moltzan, Paulina Lubecka i Mikołaj Ugowski.
Łącznie Kościerscy Karatecy zdobyli 8 medali i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na III miejscu, co niewątpliwie jest ogromnym sukcesem. Bezkonkurencyjny w swojej kategorii był Szymon Lubecki, który wszystkie swoje walki skończył przed czasem. Zawodnicy kościerskiego Klubu po raz kolejny pokazali prawdziwego ducha walki - 3 miejsce na 21 klubów to zasługa wszystkich zawodników, sukces tym bardziej cieszy, bo zdobyty został na własnym terenie, gdzie wszyscy mogli zobaczyć na żywo naszych karateków.
Organizatorem Mistrzostw był Kościerski Klub Kyokushin Karate, kierowany przez sensei Krzsztofa Sosnówkę 2dan, współorganizatorami natomiast byli: Polska Federacja Kyokushin Karate, Powiat Kościerski i Urząd Miasta Kościerzyna. Patronat medialny nad imprezą sprawowali TV Kaszuby i Gryf Kościerski.
Sędzią głównym mistrzostw był shihan Bogusław Jeremicz 5dan, natomiast sędzią technicznym shihan Artur Wilento 5dan.
Klub składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i wsparcie Mistrzostw Polski Północnej Shinkyokushinkai w Kościerzynie rodzicom, sympatykom i ćwiczącym w klubie OSU oraz sponsorom, którymi byli: Alina i Krzysztof Bertling – KABE Market, Krzysztof Repiński – Repiński materiały budowlane, Krystyna Szachta i Henryk Kąkol – COMPUS.

2018-03-22

powrót