sobota 26 maja 2018 - Eweliny, Jana, Pawła

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Zapraszamy na Jubileuszową uroczystość wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty

Przypomnijmy, że Medal im. Matki Teresy z Kalkuty jest honorową nagrodą, przyznawaną od czternastu lat za wyróżniające się działania na rzecz osób niepełnosprawnych. W bieżącym roku przypada Jubileuszowa Edycja tej uroczystości.
W połowie stycznia, specjalna Kapituła powołana Zarządzeniem Starosty Kościerskiego, dokonała wyboru Laureatów XV - Jubileuszowej Edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty, spośród Laureatów i Wyróżnionych w czternastu poprzednich Edycjach Medalu, a także spośród osób bądź formalnych lub nieformalnych grup osób, dotychczas nienagrodzonych Medalem. Priorytetem było tu autentyczne, systematyczne i zaangażowane działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych na przestrzeni wielu lat.
Kapituła przyznała 5 Medali Jubileuszowych, 13 Wyróżnień Jubileuszowych oraz 6 Podziękowań Jubileuszowych.
Wszystkich nagrodzonych poznamy podczas uroczystości wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty, która odbędzie się 12 lutego br. o godz. 11.30 w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie. Wręczenie Medali poprzedzone zostanie Uroczystą Mszą Św. w Kościele pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie, która odprawiona zostanie o godz. 10.00. W uroczystościach udział weźmie m.in. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna, który sprawuje Patronat Honorowy nad uroczystością.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału zarówno we Mszy Św., jak i uroczystości wręczenia Medali w Hali Sportowej „Sokolnia”.
Zaproszenie i program uroczystości

2018-02-08

powrót