poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Uroczyste otwarcie inwestycji drogowych

Inwestycje realizowane były w ramach projektu pn.: „Poprawa dostępności obszarów intensywnie użytkowanych rolniczo oraz przez gospodarkę leśną poprzez polepszenie parametrów techniczno-użytkowych, w ramach kontynuacji przebudów odcinków dróg powiatowych (Lipusz) 1934G,2400 i (Liniewo) 2413G na terenie Powiatu Kościerskiego”.
Ze strony samorządu powiatowego, w uroczystym otwarciu dróg uczestniczyli Alicja Żurawska, starosta kościerski, Henryk Ossowski, wicestarosta kościerski, Hubert Grzenia, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego oraz Krzysztof Michnowski, przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Infrastruktury i Bezpieczeństwa Publicznego.
– Droga ta ma znaczenie strategiczne, stanowi bowiem dojazd do dróg wojewódzkich i krajowych. W ramach inwestycji przebudowano również infrastrukturę drogową z ciągiem pieszym i oświetleniem, co znacznie wpłynęło na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników drogi. – mówiła starosta Alicja Żurawska.
O działaniach województwa w zakresie dróg mówił też obecny na uroczystości Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.
- Cieszę się, że dzięki rządowemu dofinansowaniu możemy otwierać kolejne odcinki dróg. Wiemy, jak ważne jest to wsparcie, biorąc pod uwagę potrzeby i możliwości samorządów. Podejmujemy wiele działań na rzecz poprawy pomorskiej infrastruktury drogowej – powiedział wojewoda Dariusz Drelich, który podkreślił, że pomimo wielu przeciwności losu, sierpniowej nawałnicy i niesprzyjających warunków pogodowych udało się ukończyć prace w terminie, co świadczy o zaangażowaniu i determinacji powiatu i gmin.
Dodajmy, że całkowity koszt inwestycji to 2 mln 200 tys. zł, z czego dofinansowanie przekazane przez Wojewodę wyniosło 1 mln 26 tys. zł. Zadanie realizowane było w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Usług Drogowo – Mostowych z Kościerzyny.

2017-11-29

powrót