poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Podsumowanie konkursu "Biznes Plan Juniora III"

Trzecia edycja konkursu została zorganizowana w ramach projektu „Kompetencje na +” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przy współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym, w tym Powiatowym Urzędem Pracy w Kościerzynie i przedsiębiorcami działającymi na terenie powiatu kościerskiego.

Przedmiotem konkursu było opracowanie samodzielnie lub w zespole (max. 5 osób) biznes planu na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w realiach obecnej sytuacji na rynku pracy.

Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. W tym roku do konkursu przystąpiło, aż 58 osób, w tym 41 uczennic i 17 uczniów. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Pomysły na biznes były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

Na etapie wewnątrzszkolnym w każdej szkole biorącej udział w konkursie wyłoniono trzy najlepsze biznesplany, a zwycięzcy etapu I z każdej ze szkół biorących udział w konkursie zaprezentowali własne biznes plany przed szeroko zebraną publicznością i Komisją konkursową podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości.

Trzecią edycję konkursu pn. „Biznes Plan Juniora III” wygrały uczennice Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie, Alicja Dułak i Martyna Recław-Piotrowska pomysłem pt. „Kaszubskie Koło”.
Drugie miejsce zajęli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie, Kacper Kerszen i Michał Cichosz, biznes plan pt. „Soci@l @ds”.
Trzecie miejsce zajęła uczennica Powiatowego Zespołu Szkół Nr 3 w Kościerzynie, Agnieszka Buszman, biznes plan pt. "Przystań cztery łapy”.
Czwarte miejsce zajął uczeń Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Kościerzynie, Tomasz Gierszewski biznes plan pt. „Pudełko zdrowia”.

Finaliści konkursu oraz uczniowie, którzy zajęli w szkołach II i III miejsca otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Fundatorem nagród dla uczestników projektu „Kompetencje na +” był Europejski Fundusz Społeczny. Fundatorem nagród oraz upominków dla pozostałych uczestników konkursu był Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie, Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński, Biuro Podróży Czerwiński Travel, Bazuny Hotel & Spa, Stary Browar w Kościerzynie, Ronkowski Fabryka okien i drzwi oraz Rada Rodziców PZS Nr 2.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

2017-11-17

powrót