poniedziałek 25 czerwca 2018 - Łucji, Witolda, Wilhelma

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Pomoc z Powiatu Kłobuckiego dla poszkodowanych nawałnicą

Samochód w imieniu mieszkańców i samorządu powiatowego, wyekspediowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku, które zainicjowało akcję i podjęło się organizacji zbiórki oraz dostarczenia darów.
Od piątku do poniedziałku w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku trwała zbiórka artykułów pierwszej potrzeby. Tam właśnie, przedsiębiorcy, jednostki OSP, pracownicy Starostwa, radni, ale także sami mieszkańcy z Powiatu Kłobuckiego, dostarczyli m.in. produkty żywnościowe, wodę, środki czystości i chemię gospodarczą, łopaty, siekiery, młotki, ubrania robocze, buty gumowe, rękawiczki, gwoździe, wkręty, plandeki, rynny i wiele innych.
Uzbierało się 17 palet - cały samochód o ładowności kilkunastu ton. Dary trafiły do Powiatu Kościerskiego, należącego do najbardziej poszkodowanych.
- To trudna do wyobrażenia katastrofa. Leśnicy i ochotnicy udrożnili główne dukty i drogi w lasach, jednak ilość połamanych drzew jest porażająca. To długie, wielokilometrowe odcinki zniszczeń. Dary zostały rozwiezione do czterech jednostek ochotniczych straży pożarnych. Spotkaliśmy się także ze starostą kościerskim, panią Alicją Żurawską – powiedział Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, który razem z Wicestarostą Maciejem Biernackim oraz reprezentującym Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Andrzejem Wystalskim, osobiście dostarczyli dary do naszego Powiatu.
Władze Powiatu Kościerskiego, na czele ze starostą Alicją Żurawską, składają serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności dla władz samorządowych oraz wszystkich mieszkańców Powiatu Kłobuckiego, którzy wykazali się ogromnym sercem i przekazali dary dla najbardziej poszkodowanych przez nawałnice mieszkańców Powiatu Kościerskiego.
Podziękowania te kierowane są również do wszystkich instytucji, samorządów, organizacji pozarządowych, firm, a także osób prywatnych z całej Polski, którzy solidaryzują się z mieszkańcami Pomorza, w tym Powiatu Kościerskiego i bezinteresownie niosą Im pomoc, w tych trudnych i dramatycznych dla Nich chwilach.

2017-08-25

powrót