poniedziałek 25 czerwca 2018 - Łucji, Witolda, Wilhelma

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

DPS w Cisewiu – Domem Pełnym Barw

Pomysł projektu rozpoczął się od samych Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu, którzy lubią malować, czego dowiedli już wcześniej biorąc udział np. w warsztatach terapii zajęciowej. Rada Mieszkańców wraz z pracownikami DPS i członkami Stowarzyszenia Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu wybrali zajęcia plastyczne i komputerowe pod okiem profesjonalistów, jako formę terapii i integracji z otoczeniem zewnętrznym.
W chwili obecnej dzięki projektowi pn. „Dom pełen barw”, w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Konkurs FIO 2017, współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, odbywają się zajęcia komputerowe i plastyczne pod okiem specjalistów, w których uczestniczy z entuzjazmem 15 Mieszkańców naszego Domu.
Podczas trwających już zajęć komputerowych uczestnicy uczą się podstaw obsługi komputera, programu graficznego PAINT, poruszania się po Internecie i obsługi programu SKYPE. W realizację przedsięwzięcia zaangażowani są również wolontariusze – uczniowie Gimnazjum w Karsinie, którzy pomagają Mieszkańcom przyswoić nowo zdobyte umiejętności. Po zdobyciu potrzebnych umiejętności Mieszkańcy DPS w Cisewiu będą mogli korzystać z dobrodziejstw Internetu, a także komunikować się ze swoimi rodzinami i znajomymi za pośrednictwem SKYPE i sprzętu komputerowego zakupionego do projektu.
Natomiast podczas zajęć plastycznych uczestnicy poznają różne techniki malarskie. Beneficjenci projektu doskonalili już swoje umiejętności podczas wyjazdowego pleneru malarskiego w „PSS Społem” w Garczynie. Zajęcia plastyczne głównie odbywają się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu, kolejny wyjazdowy plener odbędzie się we wrześniu w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Mieszkańcy z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem uczestniczą w zajęciach. Są otwarci i z uwagą i nieskrywaną radością podchodzą do co raz to trudniejszych zagadnień.
Kolejną atrakcją w ramach projektu była wycieczka do Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni oraz Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, gdzie również czekały na nas różnorodne zajęcia i moc atrakcji.
Wspaniałe prace plastyczne oraz wykonane w programie PAINT uczestników projektu będzie można podziwiać na wystawie. Zostanie ona zorganizowana 26 sierpnia podczas 10-tego już „Spotkania Bliskie Sercu”, na które jak co roku tłumnie przybywają rodziny i przyjaciele Mieszkańców DPS w Cisewiu i wspólnie biesiadują na Polanie Dębowej.
Opr. DPS w Cisewiu

2017-08-25

powrót