poniedziałek 25 czerwca 2018 - Łucji, Witolda, Wilhelma

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Pomoc psychologiczna i prawna dla osób poszkodowanych nawałnicą - informacje z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Powiatowe Centrum nieustannie prowadzi wsparcie polegające głównie na pomocy psychologicznej, prawnej oraz udzieleniu wszelkich informacji o możliwych do uzyskania formach wsparcia realizowanego także poza systemem pomocy społecznej.
W Punkcie Interwencji Kryzysowej znajdującym się w PCPR można skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 667-761-455, lub kontaktując się osobiście w godzinach pracy urzędu. Zdajemy sobie sprawę, iż obecnie osoby poszkodowane nawałnicą prowadzą prace w kierunku usunięcia skutków nawałnicy, jednakże w sytuacji niemożliwości poradzenia sobie z następstwami zdarzenia, tzn. nawracającymi wspomnieniami nawałnicy, niespokojnym czy przerywanym snem, lękiem przed burzą itp., oraz innymi następstwami po przeżytych trudnych doświadczeniach zachęcamy do kontaktu. W miarę naszych możliwości pomoc może być także świadczona w miejscu wskazanym przez poszkodowanych. Postaramy się także zapewnić niezbędną, bezpłatną pomoc prawną dla poszkodowanych.
Informujemy także, iż za pośrednictwem PCPR Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przystąpił do intensywnych działań w zakresie rozpoznawania potrzeb osób niepełnosprawnych poszkodowanych w wyniku ostatnich zdarzeń pogodowych. Mając powyższe na uwadze, PCPR zwraca się z uprzejmą prośbą do osób niepełnosprawnych, które ucierpiały w wyniku nawałnic o pilne zgłaszanie rodzaju powstałych szkód oraz potrzeb w szczególności wynikających z niepełnosprawności do pracowników, pok. 11 lub pod numerem tel. (58)686-50-05.

2017-08-22

powrót