poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Kościerscy policjanci obchodzili swoje święto i uczcili pamięć poległych policjantów

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w intencji kościerskich policjantów, po czym wszyscy uczestnicy udali się na akademię, podczas której wręczono awanse, odznaczenia i nagrody.
Komenda Wojewódzka Policji reprezentowana była przez insp. Roberta Sudenisa, zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, a w uroczystościach udział wzięli także m.in. Waldemar Bonkowski, Senator RP, przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Powiatu, wójtowie gmin z terenu Powiatu Kościerskiego, szefowie służb, inspekcji i straży oraz inne osoby i przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z KPP w Kościerzynie. Władze samorządowe Powiatu reprezentowane były przez Alicję Żurawską, starostę kościerskiego, Henryka Ossowskiego, wicestarostę kościerskiego oraz Tomasza Derrę, przewodniczącego Rady Powiatu Kościerskiego, którzy podziękowali policjantom za codzienną służbę na rzecz mieszkańców Powiatu Kościerskiego w zakresie utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Starosta uhonorowała także trzech policjantów oraz pracownika cywilnego KPP w Kościerzynie okolicznościowymi nagrodami.
Druga część uroczystości odbyła się pod budynkiem Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, w którym w okresie międzywojennym swoją siedzibę miała Powiatowa Komenda Policji Państwowej w Kościerzynie. To właśnie tam odsłonięto tablicę, ufundowaną przez Senatora RP Waldemara Bonkowskiego, upamiętniającą poległych w latach 1920 – 1940 policjantów Powiatu Kościerskiego - post. Andrzeja Hempla, post. Feliksa Szulereckiego, przod. Stanisława Krysztofiaka oraz st. post. Franciszka Kukawkę.
- Dzisiaj oddajemy cześć i szacunek poległym policjantom. Ale nie tylko. Ta symboliczna tablica ma nam wszystkim uświadomić, że nie będzie spełniała swojego zadania, jeżeli nie będzie stała za nią pamięć ludzka. To naszym zadaniem jest pamiętać i przekazywać wiedzę o naszych lokalnych bohaterach. To dziedzictwo, które przetrwa, jeśli mu na to pozwolimy – mówiła podczas uroczystości Alicja Żurawska, starosta kościerski.
Uroczystości zakończyły się poświęceniem tablicy oraz złożeniem wiązanek kwiatów.

2017-07-25

powrót