poniedziałek 16 lipca 2018 - Eustachego, Mariki, Mirelli

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Spotkanie z przedstawicielami Wojska Polskiego

W spotkaniu z przedstawicielami Wojska – m.in. Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Gdyni, 18 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Wejherowie oraz Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Gdyni, uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Kościerskiego – starosta kościerski Alicja Żurawska, przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Derra oraz przewodniczący Komisji Stałych Rady Powiatu Kościerskiego. W spotkaniu uczestniczył także senator Waldemar Bonkowski.
Było to już drugie tego typu robocze spotkanie, podczas którego strony wymieniły się informacjami na temat obiektów zlokalizowanych na terenie Kościerzyny, możliwych do zaadaptowania na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej.
Chodzi konkretnie o zabudowane nieruchomości stanowiące własność Powiatu Kościerskiego - część niską i wysoką dawnego budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie. Przedstawiciele Powiatu wystosowali wolę odpłatnego przekazania tych nieruchomości na cele obronne Wojska Polskiego. Po przeprowadzonych rozmowach i wizji lokalnej budynków, przedstawiciele WOT dokonali wstępnej rekomendacji dla tej lokalizacji, jednak ostateczną decyzję podejmie Ministerstwo Obrony Narodowej, po dokonaniu rekonesansu w innych miastach.

2017-07-25

powrót