piątek 25 maja 2018 - Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Koło Gospodyń Wiejskich w Górkach zwyciężyło w VIII Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kościerskiego!

W tym roku do rywalizacji o tytuł najlepszego Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu Kościerskiego przystąpiło 5 Kół - KGW w Górkach, KGW w Kościerskiej Hucie, KGW w Liniewie, KGW w Nowej Karczmie i KGW w Wąglikowicach.
Panie rywalizowały w pięciu konkurencjach: Edukacyjna pt. „Pokolenia”; Moda – „Kreacja – inspiracja”; Kulinarna – „Ciasto z owocami”, Wokalna - piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Jak nie my, to kto” i Taneczna – „Z bajki”.
Przed rozpoczęciem konkurencji, gościnny występ zaprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkim Klinczu „Sąsiadki Aparatki”, czyli ubiegłoroczne laureatki Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. W przerwach między poszczególnymi konkurencjami, swoje zdolności wokalne prezentowały także młode piosenkarki z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie.
Podczas poszczególnych występów panie wykazywały się dużą kreatywnością i prześcigały się w pomysłach, by jak najlepiej zaprezentować się przed licznie zebraną publicznością, a tym samym zdobyć uznanie w oczach Jury.
Jak okazało się po wszystkich występach, bezkonkurencyjne w ten dzień okazały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Górkach, które zajęły I miejsce i Grand Prix Turnieju i tym samym będą reprezentować nasz Powiat podczas XIV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego, który odbędzie się 22 kwietnia br. w Luzinie.

2017-04-03

powrót