piątek 25 maja 2018 - Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawczaTapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Rozmawiano o drogach wojewódzkich

Samorząd wojewódzki posiada łącznie ponad 1.729 km dróg, w tym blisko 112 km zlokalizowanych jest na terenie Powiatu Kościerskiego. Są to drogi: nr 214 (Stara Kiszewa - Kościerzyna, Kościerzyna - Stężyca), nr 226 (Nowa Karczma - Pruszcz Gdański), nr 224 (Egiertowo - Nowa Karczma - Skarszewy), nr 235 (Korne - Dziemiany - Chojnice), nr 221 (Kościerzyna - Nowa Karczma - Gdańsk).
Z racji tego, że temat spotkania był bardzo istotny zarówno dla zarządców dróg, jak i mieszkańców, jako ich użytkowników, wzięli w nim udział przedstawiciele samorządów z całego Powiatu Kościerskiego. Wszyscy zgodnie podkreślali, że stan dróg wojewódzkich na terenie naszego powiatu jest zły, albo bardzo zły i jak najszybciej należy przeprowadzić niezbędne inwestycje na tych drogach.
Przedstawiciele samorządu Województwa Pomorskiego, jako zarządcy tych dróg tłumaczyli, że mają świadomość, iż nie ma takiego powiatu, który byłby zadowolony z jakości dróg wojewódzkich. Omówili zadania zrealizowane w latach 2014 – 2016 i w trakcie realizacji oraz przedstawili koszty robót remontowych dróg w Powiecie Kościerskim w roku 2016, które wyniosły 957 tys. zł. Podczas spotkania omówiono także planowane remonty najważniejszych odcinków dróg.
Z szerszą relacją z całego spotkania można zapoznać się TUTAJ

2017-03-02

powrót