czwartek 19 lipca 2018 - Alfreny, Rufina, Wincentego

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawcza

Tapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Kościerskim

Rok 2018 przebiega nam pod znakiem świętowania wyjątkowego Jubileuszu – Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wydarzenia roku 1918, gdy po 123 latach rozbiorów, wysiłek wielu pokoleń Polek i Polaków zaowocował odzyskaniem niepodległości, a Państwo Polskie ponownie pojawiło się na mapie Europy, zasługują na godne upamiętnienie i uroczyste ich uczczenie.
Dlatego też, dostrzegając potrzebę uhonorowania setnej rocznicy tych wydarzeń, starosta kościerski Alicja Żurawska, wyszła z inicjatywą powołania „Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Kościerskim” .
W skład Komitetu Obchodów wchodzą przedstawiciele samorządów, duchowieństwa, urzędów, instytucji, związków i stowarzyszeń.
Komitet stanowi forum współpracy i dialogu w sprawach dotyczących koordynacji przygotowań i realizacji cyklu wydarzeń i uroczystości związanych z uczczeniem Jubileuszu Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, organizowanych na terenie Powiatu Kościerskiego.
Założeniem powołania Komitetu jest, aby dzięki wspólnej pracy, łącząc siły w organizacji Obchodów tej wyjątkowej rocznicy, przybrały one godny i uroczysty, a zarazem atrakcyjny dla naszych mieszkańców charakter. Na tej stronie będziemy zamieszczać wszelkie informacje dotyczące Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Kościerskim.

Główne uroczystości jubileuszowe 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowane w 2018 roku na terenie Powiatu Kościerskiego

Planowany harmonogram głównych i towarzyszących Uroczystości Jubileuszowych 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowanych w 2018 roku na terenie Powiatu Kościerskiego

Uroczystości główne i towarzyszące

Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Kościerskim